





















Zona: Mihai Bravu( magazinul LIDL), Str. Theodor Aman Nr. 45, Bl. 29, Ploiesti, Pret de vanzare: 37.900,-EUR. Etaj: parter/4, Bloc neanvelopat termic, Numar camere: 1, Compartimentare: semidecomandata, Orientare N-V, Suprafata construita: 31,34 mp, Suprafata utila: 27,04 mp, Anul constructiei: 1986, Incalzire: termoficare.
Cartierul Mihai Bravu din Ploiesti este considerat unul dintre cele mai vechi locuri ale Ploiestiului si se pare ca din aceasta zona, in special din jurul Bisericii Domnesti datata in anul 1639 a inceput extinderea asezarilor si locuintelor. Un articol de istorie locală menționează explicit că mutarea vetrei orașului s-a făcut dinspre actualul cartier Mihai Bravu către zona unde se află astăzi centrul Ploieștiului.
Recent, istoria moderna a anilor 1970 ne spune ca in aceasta zona existau case si strazi vechi, care cu timpul au fost sistematizate in perioada comunista, facandu-si aparitia blocuri muncitorești și noi amenajări urbane.
Blocul in care se afla garsoniera pe care vi-o prezentam, aflata pe strada Theodor Aman la nr. 45, face parte dintr-un sir de blocuri ce au inceput sa apara si sa fie date in folosinta dupa anii 1980, mai exact si acest bloc care a fost dat in folosinta in anul 1986.
Aceasta garsoniera disponibila spre vanzare, situata chiar in spatele magazinului LIDl Mihai Bravu, se afla la parterul unui bloc cu 4 etaje, bloc ce are in componenta un numar de 20 de apartamente. Este o garsoniera cu impartire semidecomandata, are o suprafata construita de 31 mp si o suprafata utila de 27 mp. Ambele ferestre ale garsonierei, cea de la camera si de la bucatarie, sunt orientate catre N-V.
Garsoniera este formata dintr-un hol principal la intrare, care face legatura cu baia si camera, iar din camera se face trecerea catre bucatarie. De-a lungul timpului, acestei locuinte i-au fost aduse numeroase imbunatatiri, printre care inlocuirea pardoselilor cu gresie si parchet, curatarea vechilor zugraveli si finisarea peretilor, inlocuirea vechilor ferestre cu geamuri termopan si inlocuirea caloriferelor.
Documentatia proprietatii este actualizata si permite tranzactionarea in cel mai scurt timp, atat cu plata din susre proprii cat si cu finantare bancara.
Mai multe detalii si informatii va invitam sa le aflati odata cu vizionarea acestei garsoniere.
Va asteptam la vizionare!